Demi Lovato & podcact I WEIGH z Jameela Jamil [TŁUMACZENIE] – Demi Lovato Poland


Demi Lovato & podcact I WEIGH z Jameela Jamil [TŁUMACZENIE]

Przetłumaczyliśmy dla was najważniejsze informacje z wywiadu Demi podczas podcastu “I WEIGH” z Jameela Jamil, całość znajdziecie na Spotify:

 

„Mam taką duchową osobę-guru, z którą się widuję. Kilka miesięcy temu powiedziała: „Kiedy twoja nowa muzyka się pojawi, przygotuj się, że wszystko zwolni. Nie panikuj [kiedy to się zdarzy.]” Kiedy pojawił się koronawirus, pomyślałam, że o tym właśnie mówiła.”

 

„Przez ostatnie półtora roku naprawdę wycofałam się z publicznego życia i nauczyłam się, że, muszę zachowywać wszystko dla siebie, aby się leczyć, ponieważ bycie przejrzystym nie zawsze cię ulecza.”

 

„Ludzie oczekują, że będziesz mówić o problemach zaraz po tym, jak przez nie przejdziesz. Od lipca 2018 r. wciąż się leczę. Nie znalazłam jeszcze wszystkich odpowiedzi i nie znajdę jeszcze przez długi czas.”

 

„Naprawdę wykorzystałam tę kwarantannę do spędzenia czasu z rodziną. W końcu obejrzałam całą serię o Harrym Potterze i mam obsesję!”

 

„Naprawdę nie pracuje mi się dobrze w domu. Jeśli jestem w domu, chcę się zrelaksować, chcę spędzić czas z kimkolwiek, z moimi psami. […] Dużo się rozwijałam, jeżeli chodzi o dziennikarstwo, medytację, modlitwę, nabożeństwa z telefonu, takie rzeczy.”

 

„Nie kocham sławy. Uwielbiam docierać do wielu ludzi za pomocą mojej muzyki i uwielbiam korzystać z mojej platformy dla większego dobra, ale jeśli chodzi o paparazzi lub bycie rozpoznawalną, to nie jest coś co mi się podoba, więc i tak zostaje w domu.”

 

„Żartowałam z przyjaciółmi i powiedziałam, że izolacja po prostu przypomina odwyk! Jesteś zamknięta w jakimś obiekcie, który przez większość czasu jest domem, i są tam łóżka. Jedyna różnica jest taka, że nie ma tam telewizji i telefonu, więc to luksus.”

 

„Kiedy mnie zastraszano była petycja samobójcza, którą wszyscy podpisali. Emocjonalnie była to o wiele bardziej niszczycielska sprawa niż incydent fizyczny. Czasami wolałabym, żeby po prostu mnie uderzyli i z tym skończyli. To był początek moich zaburzeń odżywiania.”

 

„Naprawdę powinno uczyć się o zdrowiu psychicznym w szkole. Jeśli naucza się uczniów o oznakach chorób psychicznych, zaburzeń odżywiania lub nadużywania substancji, może to zasiać ziarno i wzbudzić świadomość w ich głowie i mogą wyłapać oznaki wcześniej.”

 

„Media zdecydowanie zaostrzyły moje zaburzenie odżywiania. To wcale nie pomogło. Sesje zdjęciowe, filmy, teledyski i bycie przed kamerą nie pomogło.”

 

„Byłam nastolatką radzącą sobie z presją oraz zmieniającym się ciałem, a jedynym sposobem, w jaki mogłam kontrolować mój przeładowany harmonogram, było kontrolowanie jedzenia… i nauczyłam się również radzić sobie z depresją i tym wszystkim w ten właśnie sposób”.

 

„Jeśli chcesz być kiedyś na okładce Vogue Magazine, musisz być widziana nosząca najgorętsze rzeczy przed tym nim ktoś to zrobi,a te rzeczy są wykonywane tylko w rozmiarach próbek. Jeśli nie pasujesz do rozmiaru próbki, nie dostaniesz najgorętszych rzeczy w odpowiednim momencie.”

 

„Nigdy nie byłam na fashion week, ponieważ zawsze byłam bardzo świadoma mojego powrotu do zdrowia i nie chciałam się nakręcać, ale także dlatego, że nie chcę pojawiać się na fashion week, gdzie większość ludzi oczekuje od ciebie, abyś pokazał się nosząc rozmiar próbek.”

 

„Myślę, że to interesujące, że kiedy moja kariera znów zaczęła się rozwijać, wszystko zwolniło. Myślę, że to sposób, w jaki Bóg mnie chroni, bo kiedy byłam bardzo zajęta, w przeszłości próbowałam zarządzać swoim harmonogramem, znajdując sposoby na kontrolowanie jedzenia.”

 

„Kiedy byłam w trakcie leczenia rozmawiałam z kimś, kto pomógł mi z moim zaburzeniami odżywiania. Powiedziała: „Jedynym sposobem na wyleczenie jest to, abyś nie chowała się w idealnej formie, w której chcesz być przed kolejną sesją zdjęciową. Nie możesz mieć obu,musisz wybrać.”

 

„Jestem po prostu zmęczona życiem w tym psychicznym więzieniu, w którym próbuję schudnąć, aby dobrze wyglądać w mojej kampanii Fabletics, a nikt tam na mnie nie naciskał, byli niesamowici”.

 

„Moje ciało przeżyło coś szalonego, doświadczenie bliskiej śmierci. Jestem tu dzisiaj, więc jestem wdzięczna za moją siłę, oraz to, że mogę się od tego odbić i nadal ćwiczyć, grać na instrumentach moimi rękami.  Jestem wdzięczna, że jestem zdrowa i dbam o siebie.”

 

„Dziś żyjemy w społeczeństwie, w którym ludzie uczą nas, że niektóre pokarmy są złe. Musimy wyeliminować termin „zły” i po prostu pozwalać sobie na dowolne jedzenie, na które mamy ochotę, a jeśli przynosi nam to radość, niech przynosi radość!”

 

„Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne są zaburzenia odżywiania. W rzeczywistości jest to największa przyczyna śmierci w Stanach Zjednoczonych, związana z problemami ze zdrowiem psychicznym. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ nie umieszczają tego w akcie zgonu, piszą „niewydolność narządów” lub „niewydolność serca”.”

 

„Jestem zadowolona z tego, jakie zmiany mogę wprowadzić na tym świecie. To właśnie mnie spełnia, a nie nagrody, nie rekordy, nie liczby. Nadal nie patrzyłam na wykresy, odkąd wydałam „Sober” w 2018 roku. Po prostu mnie to kurwa nie obchodzi, bo nie dlatego to robię.”

 

„Publikuję muzykę z przesłaniem, żebym mogła opowiedzieć swoją historię oraz dzielić się moją muzyką z ludźmi, którzy będą się z nią utożsamiać i jej potrzebować.”

 

„W ciągu ostatniego półtora roku zrobiłam więcej postępów, niż przez całe 6 lat, w których głosiłam o swoim wyzdrowieniu. Jestem w stanie się leczyć, ponieważ nie mówię o tym mediom. Nie mówię ludziom szczegółów, którymi mogliby mnie potem niszczyć.”

 

„W ciągu ostatniego roku odcięłam z mojego życia wiele toksycznych ludzi. Miałam taką mentalność, że gdy działo się z jakąś osobą coś negatywnego, zawsze chciałam to naprawić. […] Teraz jestem w stanie całkowicie uwolnić się od tych ludzi.”

 

„Nie przyjaźnie się już z żadnym z moich byłych, bo musiałam zdać sobie sprawę, że to nie jest zdrowe. Utrzymywanie bliskich przyjaźni z niektórymi z moich byłych, to po prostu nie jest realistyczne. Jest powód dla którego ludzie tego nie robią! Jeśli są ex, to z jakiegoś powodu.”

 

„Byłam “skończona” tyle razy, że nawet tego nie zliczę. Hashtag #DemiLovatoIsOverParty, to wszystko nawet mnie już nie dotyka. Nie sądzę, żeby ktokolwiek został oficjalnie “skończony”, w takim przypadku nie byłyby tam, gdzie jest. Gdzie jest kultura wybaczania? Jeśli wykorzystałeś drugą i trzecią szansę w jakimś temacie, jesteś “skończony” i powinieneś zostać “skończony”. Ale jeśli nawalisz i przeprosisz, […] pozwól by to byl przykład dla innych ludzi, którzy także mogą się zmienić. Nie możesz się zmienić, jeśli nie rozwiążesz problemu i nie zapewnisz rozwiązania. Jeśli nie ma rozwiązania, nie będzie zmian! Dlatego kultura “skończenia kogoś” nie działa, dopóki ludzie nie będą mieli jakiegoś miłosierdzia.”

 

„Jestem teraz w szczęśliwszym miejscu, zdecydowanie. O wiele szczęśliwsza, o wiele zdrowsza, silniejsza, w większej kontroli… także, nie tak lekkomyślna. Skoczyłam ze spadochronem dwa lata temu, ale nie, nie sądzę, że zrobiłabym to dzisiaj, bo bardziej cenię sobie życie.”

 

„Cenisz swoje życie, kiedy cenisz swoich przyjaciół, rodzinę, rzeczy ważniejsze niż praca i rzeczy materialne… wtedy zaczynasz widzieć życie jako większy obraz i staje się ważne, abyś tu był.”

 

„Ma dla mnie znaczenie bycie wzorem do naśladowania, bycie córką, siostrą, psią mamą… Ma dla mnie znaczenie, bycie mam nadzieję przyszłą ludzką mamą. Ma dla mnie znaczenie bycie Potterhead, ponieważ teraz, kiedy skończyłam serię o Harrym Potterze, jestem Potterhead.”

 

„W tej chwili nie ma nic lepszego niż filmy fantasy, ponieważ kompletnie odrywają cię od rzeczywistości i to jest takie fajne!”


Dodano:
01/05/2020
przez:
Izabela
w kategoriach:
Inne,Newsy,Tłumaczenia,Wywiady,